Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wszystkie Lumie z WP 8 przejdą do Windows 10

Wszystkie Lumie z WP 8 przejdą do Windows 10

Microsoft mówił już o Windows 10 na PC i tablety, jednak nie było do końca jasne, jak wyglądają plany względem smartfonów. Krążąca od miesięcy pogłoska o zunifikowaniu Windows Phone i Windows RT została potwierdzona - systemy te staną się po prostu częścią Windows 10. Co jednak istotne, Microsoft potwierdził, że wszystkie smartfony Lumia z Windows Phone 8/8.1 zyskają upgrade do Windows 10!

Dziś stało się to jasne. Microsoft na oficjalnym profilu @lumia zatweetował: "Będzie upgrade do Windows 10 dla wszystkich urządzeń Lumia z Windows Phone 8 :) I wypuścimy nowe modele [z] Windows 10 w przyszłości!" To zdecydowanie dobre wieści dla użytkowników WP 8/8.1. Zgodność architektury obu systemów sprawi, że nie powtórzy się już sytuacja, której doświadczyli użytkownicy WP 7.8. System ten bowiem nie mógł być upgrade'owany do żadnej z nowszych wersji.

Druga część wiadomości wspomina o nowych smartfonach z Windows 10. Podczas gdy dotychczas istniejące Lumie z WP 8.x zostaną zaktualizowane, obok nich pojawią się zupełnie nowe modele z domyślnie wgranym już Windows 10. Jednym z nich będzie najprawdopodobniej Lumia 940, której specyfikacja wyciekła niedawno do sieci. Microsoft nie wspomina, jaka przyszłość czeka smartfony pozostałych producentów, które również działają pod Windows Phone 8. Z pewnością w przyszłości dowiemy się na ten temat więcej.

Zarówno dzisiejszy tweet, jak i wyciekłe dane o Lumii 940, wskazują jasno - to koniec marki Windows Phone. System mobilny Microsoftu zostanie oficjalnie włączony do zunifikowanego Windows 10. Z kolei nadchodzące smartfony Lumia zostaną wyprodukowane pod szyldem Microsoftu, bez jakichkolwiek odniesień do historycznej już Nokii.

Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2014, 20:43
2 789
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 listopada 2014, 20:43
2 789
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.