Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Co jeszcze nam oferuje Windows 10 Technical P...

Co jeszcze nam oferuje Windows 10 Technical Preview build 9860?

Build 9860, czyli druga publiczna odsłona Windows 10 Technical Preview, ciąge odkrywa przed nami kolejne nowości. Dziś przyjrzymy się bliżej m. in. Centrum Powiadomień, nowymi możliwościami tworzenia skrótów na pulpicie, wsparciu dla formatu MKV oraz poprawkom, usprawniającym procesy uruchamiania i wstrzymywania systemu.

Action Center. Jedną z problatycznych sytuacji w Windows 8 jest moment, gdy przegapimy wyskakujące powiadomienie. Dzięki Centrum Akcji, które w funkcjonalnej wersji pojawiło się w buildzie 9860, zawsze możemy powrócić do wyświetlanych wiadomości. Gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy jego ikonę w pasku zadań, zyskamy dostęp do podstawowych ustawień. Możemy tu tymczasowo wyłączyć wyskakujące powiadomienia.

Action Center

Z kolei klikając opcję Open Notifications and Action Center (Otwórz powiadomienia i Centrum Akcji), zyskamy wgląd w listę ostatnich powiadomień. Możemy je też usuwać, klikając krzyżyk bądź przesuwając szybko kursorem i 'wyrzucając' je poza ekran, niczym powiadomienia w smartfonie.

Action Center

Usprawnienia procesów uruchamiania i wstrzymywania systemu. Jeśli wasza kopia Windows 10 zachowuje się problematycznie podczas uruchamiania, usypiania i wznawiania pracy systemu, powinniście pobrać specjalną łatkę. Znajdziecie ją w aplikacji PC Settings. Chodzi o dwa pliki z serii Windows Technical Preview October Update - KB3008956 oraz KB3010668.

Wbudowane wsparcie dla formatu MKV. To kolejna nowość, której zabrakło w Windows 8.1. System jest gotowy do odtwarzania plików wideo w formacie MKV od razu po zainstalowaniu. Nie są wymagane żadne dodatkowe kodeki - wystarczy odpalić plik w odtwarzaczu Windows Media Player.

Skróty do aplikacji Modern na pulpicie. Podczas gdy pierwszy build - 9841 - oferował możliwość tworzenia takich skrótów, wspierane były jedynie aplikacje natywne, dostarczane wraz z systemem. Kompilacja 9860 pozwala już na przypinanie do pulpitu apek Modern UI od zewnętrznych producentów i wydawców.

Ikony

Jeśli wierzyć źródłom, build 9860 zawiera ponad 7000 nowości i usprawnień. Większość z nich nie została wspomniana przez Microsoft, ani nie znajdziemy ich w żadnym publicznym changelogu. Nic więc dziwnego, że ich odkrycie zabierze środowisku 'Insiderów' jeszcze trochę czasu.

Krzysztof Sulikowski
24 października 2014, 21:33
3 563
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 października 2014, 21:33
3 563
OdsłonyKomentarze

a jak zrobic te skróty?
opos23, 25 października 2014, 15:31
z menu Start przeciągamy lewym przyciskiem myszy dany kafelek na pulpit
Krzysztof Sulikowski, 25 października 2014, 15:49

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.