Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jaka przyszłość czeka Chmurę? Znamy odważne p...

Jaka przyszłość czeka Chmurę? Znamy odważne plany Microsoftu

Satya Nadella wystąpił wraz ze Scottem Guthrie na konferencji Microsoftu, by przekazać ostatnie wieści ze świata Azure. Całe wydarzenie trwało zaledwie 45 minut, podczas których Nadella zarysował konkretny plan dalszego rozwoju usług w chmurze Microsoftu.

Tematyka konferencji oscylowała wokół platformy Azure, w szczególności nowych jej rejonów, związków z Linuksem oraz partnerstwa z firmą Dell. Przytoczmy w skrócie najważniejsze fakty.

  • Wirtualne maszyny z serii G-Series i Azure Premium Storage - będą pomagać w rozwijaniu firm na wielką skalę, zapewniając wydajność, której potrzebują przedsiębiorstwa i deweloperzy do najbardziej wymagających prac w chmurze.
  • Microsoft Cloud Platform System (CPS) - dostarcza "spójnej chmury Azure w pudełku", opierając się na sprzęcie Dell i oprogramowaniu Microsoft.
  • CoreOS - popularny, oparty na kontenerowaniu system z rodziny Linux, będzie udostępniony dla klientów Azure. Od poniedziałku będzie można pobrać obraz systemu z Azure Marketplace. Poszerza to pierwszorzędne wsparcie Microsoftu dla Linuksa pod skrzydłami Azure.
  • Od przyszłego tygodnia Azure stanie się ogólnodostępne w regionie Australii. Pod koniec 2014 r. platforma trafi do 19 nowych regionów na całym świecie, dublując tym samym jakiegokolwiek dostawcę usług w chmurze.

Satya Nadella

Nowe wirtualne maszyny G-series oferują ponad dwukrotnie większą pamięć, niż największe VM-y z serii AWS (Amazon Web Service) i dedykowane są klientom korporacyjnym. Produkt, udostępniony do końca tego roku, będzie wspierał układy do 32 rdzeni i 448 GB pamięci RAM. Z kolei otwarcie się na platformę Linux to ukłon w stronę użytkowników. Według danych Microsoftu aż 20% usług, opartych na Azure, korzysta z tego środowiska.

Prezentacja skierowana była w dużej mierze do klientów biznesowych. Tym niemniej pozwoliła ona lepiej zrozumieć nowe strategie Microsoftu pod przewodnictwem Satyi Nadelli. Można więc założyć, że Azure będzie przyszłością Microsoftu, a agresywny wręcz rozwój platformy sprawi, że Azure będzie na językach wszystkich, którzy toczą dyskusje o technologii chmury.

Krzysztof Sulikowski
21 października 2014, 03:06
2 007
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 października 2014, 03:06
2 007
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.