Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Technical Preview w liczbach

Windows 10 Technical Preview w liczbach

Od premiery poglądowej wersji Windows 10 minęły niecałe dwa tygodnie. W tym czasie ponad milion użytkowników zdecydował się na pomoc Microsoftowi w udoskonalaniu nadchodzącego systemu. Twórcy są zadowoleni z tak szerokiego odzewu. Również my nie spodziewaliśmy się takich danych, ale o tym w dalszej części newsa.

"Całe mnóstwo ludzi używa Windows 10 Technical Preview i wysyła nam feedback" - mówi Joe Belfiore z Microsoftu. Od ponad miliona użytkowników napłynęło już ponad 200 tysięcy komentarzy. Wszystko to za sprawą aplikacji Windows Feedback, udostępnionej w wersji poglądowej. Jej działanie zaprezentowaliśmy w naszym teście Windows 10. Najczęściej pojawiające się sugestie to prośby o usunięcie przycisków wyszukiwania i 'Task View' z paska zadań oraz dodanie animacji (w tym animacji przejścia) menu Start.

Windows 10

Jak mówi Joe Belfiore, 64% użytkowników zainstalowało system bezpośrednio na dysku twardym, pomijając możliwości i zalety związane z maszyną wirtualną. "Utwierdza nas to w przekonaniu, że spora część tego feedbacku opiera się na 'średnio-terminowym' użyciu, nie ograniczającym się do kilku minut eksperymentowania" - tłumaczy Belfiore. 68% użytkowników Windows 10 uruchamia więcej niż 7 aplikacji, a 25% - więcej niż 26 aplikacji dziennie. Niektórzy testują system jeszcze dogłębniej. 5% użytkowników uruchamia aż 68 aplikacji dziennie! Jest więc jasne, że spora część użytkowników uczyniła Windows 10 Technical Preview swoim domyślnym, standardowym systemem.

Powyższe statystyki z pewnością rzuciły więcej światła na percepcję nowych "Okienek". Brakuje nam tu jednak jednej, istotnej kwestii. Ilu właściwie użytkowników pobrało i używało Technical Preview? Microsoft na razie milczy. Być może uda się poznać mniej lub bardziej dokładne wyniki przy okazji comiesięcznych zestawień, udostępnianych przez netmarketshare.com. Z racji daty premiery Technical Preview, pierwszych statystyk możemy spodziewać się na początku listopada.

Krzysztof Sulikowski
13 października 2014, 20:35
2 494
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 października 2014, 20:35
2 494
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.