Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 wyświetla podpowiedzi do wpisywane...

Windows 10 wyświetla podpowiedzi do wpisywanego tekstu

Microsoft zaimplementował w Windows 10 Technical Preview sporo funkcjonalności, które nie zostały oficjalnie zaprezentowane. Musimy do nich dojść sami. Tak właśnie stało się w przypadku funkcji podpowiedzi, która uaktywnia się podczas wprowadzania tekstu w wirtualnej klawiaturze.

Funkcja ta przypomina nieco klawiaturę dotykową z Windows Phone. Podpowiedzi pokazują się wzdłóż panelu klawiatury. W aktualnej kompilacji Technical Preview owa funkcjonalność występuje tylko w tym miejscu, nie licząc oczywiście inteligentnego wyszukiwania m. in. w menu Start. Podpowiedzi w wirtualnej klawiaturze opierają się jednak na innym algorytmie, korzystającym ze słownika. Nie kryjemy zaskoczenia, że podpowiedzi są wyświetlane w języku polskim (mimo angielskojęzycznej kompilacji systemu).

Windows 10, podpowiedzi

Oczywiście nowa funkcja nie oddaje całkowicie możliwości Windows Phone 8.1. Brak tu choćby technologii WordFlow. Ta jednak ma szansę dołączyć do Windows 10 dla urządzeń z interfejsem dotykowym. Jako że Windows 10 ma stać się systemem uniwersalnym i wszechstronnie kompatybilnym, pełna funkcjonalność podpowiedzi ma szansę trafić na wszystkie wspierane platformy. Pozostaje jeszcze pytanie, czy podpowiedzi słownikowe trafią do innych elementów interfejsu, w szczególności wyszukiwarki. Jeśli tak, to czy uda się pogodzić podpowiedzi inteligentne ze słownikowymi?

Choć od premiery Windows 10 Technical Preview minął już tydzień, w systemie nadal można znaleźć elementy i (nieraz ukryte) funkcjonalności, o których Microsoft nie zdołał wspomnieć podczas 40-minutowej prezentacji. Być może dalsza eksploracja systemu zaowocuje kolejnymi elementami, które w mniej lub bardziej ukończonych wersjach dadzą przedsmak pełnej wersji Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
8 października 2014, 21:48
3 222
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 października 2014, 21:48
3 222
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.