Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Poglądowa wersja Windows 10 od jutra dostępna...

Poglądowa wersja Windows 10 od jutra dostępna do pobrania

Jądro systemu Windows 10 będzie kompatybilne z PC-tami, tabletami, Windows phone'ami, a w przyszłości być może z kolejną generacją Xboksa. Na razie jednak skupmy się na platformie PC, gdyż to właśnie na niej od jutra zainstalujemy Windows 10. Czego się spodziewać po wersji poglądowej?

Windows 10 w wersji Enterprise Technical Preview to dopiero początek. Wersja poglądowa, która do dystrybucji trafi jutro, jest wczesną kompilacją systemu, pozbawioną wielu istotnych funkcjonalności. Aktualny Build 9841 będzie współpracować jedynie z urządzeniami o architekturze x86 (systemy 32-bitowe). Rozmiar kompilacji wynosić ma ok. 3 GB. Według innych danych dostępna będzie także wersja 64-bitowa o rozmiarze 4 GB. Microsoft nie stworzył jeszcze z kolei testowej kompilacji dla architektury ARM. W rzeczywistości jutrzejszy preview - jak sama nazwa wskazuje - skierowany jest wyjątkowo nie do deweloperów, a do przedsiębiorstw. Przedstawiciele Microsoftu nieoficjalnie mówią o udostępnieniu konsumenckiej wersji poglądowej na przełomie stycznia i lutego 2015 r.

Windows 10

Jak twierdzi Terry Myerson, głowa Zespołu Systemów Operacyjnych w Microsoft, kompletna wersja Windows 10 trafi na rynek w połowie 2015 r. Wcześniejsze wycieki, mówiące o okresie wiosennym, okazały się więc nieco przedwczesne. Aktualna wersja Windows 10 jest wciąż kompilacją poglądową. Należy pamiętać, że nie jest ona pozbawiona błędów, dlatego jej instalacja na używanym do pracy komputerze może wiązać się z ryzykiem.

Jutrzejsza premiera dostępna będzie dla subskrybentów programu 'Insider'. Poglądowa wersja systemu zostanie udostępniona jutro na stronie Microsoftu. Tymczasem Microsoft radzi, byśmy jeszcze poczekali - "Wersja Windows 10 Technical Preview pojawi się za chwilę".

Krzysztof Sulikowski
30 września 2014, 22:15
3 266
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 września 2014, 22:15
3 266
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.