Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 9/TH będzie pobierał dane telemetrycz...

Windows 9/TH będzie pobierał dane telemetryczne w czasie rzeczywistym

Już jutro Microsoft ma po raz pierwszy zaprezentować nadchodzącego Windowsa i przedstawić plany na jego przyszłość. Do tej pory wyciekło jednak całkiem sporo informacji. Jedna z nich mówi o nowym systemie podglądu danych użytkownika, który trafi do Windows 9/TH.

System, o którym mowa, to 'Asimov'. Dostarcza on w niemal rzeczywistym czasie informacje o tym, co dzieje się w urządzeniu z systemem Windows 9/TH. Nim przyjdzie nam do głowy, że Microsoft zamierza śledzić każde kliknięcie myszy, aktualna wiedza raczej wskazuje na to, że dane z Asimova są dość obskurne i skonsolidowane. Tym niemniej widzimy, że Microsoft interesuje się tym, jak użytkownicy współpracują z systemem. Mary Jo Foley, która ujawniła nazwę kodową systemu, twierdzi, że za projektem stoją twórcy z zespołu Xbox Team.

Win9/TH

Idea jest prosta - zebrać odpowiednią ilość danych, by upewnić się, że doświadczenie użytkownika spełnia wizję Microsoftu. Dane telemetryczne mają przekazać twórcom informacje o tym, czy aktualizacje, funkcjonalności i inne aspekty interfejsu działają poprawnie. Jeśli nie, mają do dyspozycji dane wysokiej jakości, dzięki którym uda się szybko dotrzeć do przyczyny błędu.

Nie wiemy jeszcze, ile czasu zajmie jutrzejsza prezentacja nowej funkcjonalności. Z drugiej strony jedną z idei, stojących za Windows 9/TH, jest zwiększenie udziału użytkowników i ich feedbacku w procesie tworzenia i rozwoju systemu. Interesująca pozostaje też kwestia, czy Asimov będzie funkcjonalnością opcjonalną, czy też trwale powiązaną z systemem.

Krzysztof Sulikowski
29 września 2014, 17:23
2 723
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 września 2014, 17:23
2 723
OdsłonyKomentarze

I to może być powód na "NIE"...nie dlatego że piractwo itp.. ale zwyczajnie nie lubię jak ktoś ma decydować co dla mnie jest "najlepsze" a moja rola określona jako bezmyślnego klikacza :-). Dlaczego ktoś ma wiedzieć czy teraz czytam forum "CentrumXP" czy Onet..? Dlaczego jako użytkownik mam służyć za testera błędów Os_a za którego zapłaciłem jako pełnosprawny system -qrczę to tak jakby kupić nowe auto ale do sprawnej jazdy wymagano by ciągłego połączenia z producentem :-) ludzie matrix się kłania ! Dziś napisali że tablety oraz smartfony opodatkują podatkiem od "domniemanego piractwa" bo posiadają funkcję kopiowania- więc kto tu jest teraz złodziejem...ale jak widać tu i w nowym Windowsie można wszystko-miłego dnia. Pzdr!
Hector II, 29 września 2014, 19:20
A więc w ten sposób ma wyglądać nowy/odświeżony system Windows Genuine Advantage . Już gdzieś czytałem, że MS pracuje nad nowym sposobem sprawdzania legalności systemu. Wychodzi na to, że to właśnie o to chodzi. A co do nowego systemu podglądu danych użytkownika, to już w Windows 8/8.1 pracując na koncie online (Hotmail/Outloook) MS, poprzez domyślne ustawienia synchronizacji większości ustawień w systemie mógł spoglądać co też mamy zainstalowane, jakie zakładki i hasła zapisujemy.
PP, 29 września 2014, 20:04
Dlatego ma być darmowy, aby jak największa grupa była inwigilowana. Pranie mózgów, totalna inwigilacja, etc. - oto "wspaniały" Świat
rycho, 30 września 2014, 06:50
Dziwicie mnie. Panowie obawiacie sie inwigilacji a Google Analytics jest na prawie każdej stronie. Dane są zbierane z dokładnościa do lokalizacji, linku i historii odwiedzanych stron. Już dawno Google wie na jakiej stronie byłeś 10 minut temu, jaki link kliknąłeś. Jego zbieranie danych nie ogranicza się tylko do wpisanych haseł do wyszukiwarki. To wszystko się już rejestruje od lat.
Greg, 30 września 2014, 08:16
haha, Wy tak na serio w tych komentarzach czy sobie jaja robicie?
., 30 września 2014, 13:06
Tak troszkę sobie "jaja" robimy :-) reszta na poważnie, ale całościowo to "jaja" robią sobie z nas końcowych użytkowników. Nie ukrywam że bardziej byłem ciekaw co nowego wniesie WinTH oprócz kolorowanek i menu-start a dokładnie jakiś nowy system obsługi plików-zmiany programowe itp-itd a jak na razie mamy 16-kolor workbench i przyjaciela Asimov..obym sie mylił :-).Pzdr!
Hector II, 30 września 2014, 13:32
Co do nowego systemu plików, to czytałem na innym portalu, że ma w końcu być dostępny system plików ReFS.
PP, 30 września 2014, 16:52
Jeśli ta funkcja będzie wmontowana na stałe, to żegnaj microsofcie. Z drugiej strony wcale się chińczykom nie dziwie, że zakazali stosowania win8 w administracji. Najwyraźniej micro. kręci sobie bat na łeb i niczego się nie nauczył. Czuję, że coraz więcej krajów zrezygnuje ze stosowania w administracji "tego" wynalazku w obliczu takich "rewelacji"
Krzych, 1 października 2014, 19:45

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.