Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fundamentalne zmiany w sposobie dystrybucji W...

Fundamentalne zmiany w sposobie dystrybucji Windows

Steve Ballmer, jeszcze nim odszedł na emeryturę, zapoczątkował przyspieszony cykl wydawniczy produktów Microsoftu. Koniec z długim oczekiwaniem na aktualizacje - od pewnego czasu są one wypuszczane, gdy tylko zostaną ukończone. Satya Nadella podtrzymuje tę politykę. Okazuje się, że zmiany w cyklu Windows będą jeszcze szybsze.

Wszystko to za sprawą nowej oferty pracy w Microsoft. Firma oczekuje "fundamentalnej zmiany w sposobie, w jaki Windows jest dostarczany." Jak głosi treść oferty, "Zespół Mission Control poszukuje mocnego dewelopera, który wspomoże rozwój dostarczania oprogramowania do klienta. Tworzymy nowy system, który fundamentalnie zmieni sposób, w jaki Windows będzie sprzedawany [zamawiany], kładąc ekosystem w centrum Windows. Chcemy, by każdy inżynier natychmiast spojrzał, w jaki sposób ma on/ona wpływ na ekosystem Windows, dostarczając jakościowej i ilościowej informacji, która pozwoli im podejmować niezbędne decyzje w czasie rzeczywistym."

Przycisk Start

Powyższe słowa można interpretować na wiele sposobów. Z jednej strony potwierdza to doniesienia, jakoby Windows 9 miał być aktualizowany na bieżąco. Miałoby to wyprzeć tradycyjny model udostępniania kolejnych wersji systemu. Z drugiej strony może to sugerować wypuszczenie subskrybowanej wersji systemu, choć wydaje się to mniej prawdopodobne. Microsoft już swego czasu zdementował pogłoski o powstaniu Windows 365.

Usługi online są dostarczane każdego tygodnia, dlaczego nie oprogramowanie dla klienta? Co, gdyby zmodyfikować menu start w każdym komputerze z Windows w mniej niż tydzień? By poprawić sterownik wideo i zaoferować go wszystkim, którzy mieli z nim problem, w mniej niż dwa dni?" - pyta Microsoft. Wszystko wskazuje na to, że cykl wydawniczy oprogramowania Microsoftu przyspieszy jeszcze bardziej. Czy wraz z prędkością wzrośnie także jakość i bezpieczeństwo? Taką mamy nadzieję.

Krzysztof Sulikowski
17 września 2014, 16:17
2 244
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 września 2014, 16:17
2 244
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.