Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wypuszcza nowe narzędzie do zarządz...

Microsoft wypuszcza nowe narzędzie do zarządzania produktywnością

Office Delve to narzędzie do zarządzania treściami firmowymi lub organizacyjnymi, skrojone niejako na wzór popularnego Flipboard. Sieć spersonalizowanych połączeń i biznesowa platforma społecznościowa w jednym - czy może się to udać? Sukces utrzymanego w podobnym charakterze Yammera pokazał, że jak najbardziej.

Delve opiera się na technologii Office Graph. To sposób na połączenie danych, dotyczących konkretnej osoby, i powiązanych z nią informacji w firmowej sieci. Office Graph - jak pisze Microsoft - "używa wyrafinowanych technik maszynowego uczenia się, by odwzorować związki pomiędzy ludźmi, treściami i aktywnością w Office 365." Platformy, z których pozyskiwane są dane, to skrzynka Outlook, OneDrive dla firm, SharePoint Online i Yammer. Jak wygląda to w praktyce? Poniższe wideo zobrazuje to dokładniej.

Poprzez zastosowanie funkcji uczenia się i współpracy z Office 365, Delve raczej samo dostarcza właściwych danych, aniżeli zmusza użytkownika do samodzielnego przeczesywania bazy. "Delve sprawia, że praca jest bardziej intuicyjna i łatwiej jest nawigować. Zamiast przekopywać się przez email, wyszukiwać w Yammerze czy eksplorować SharePoint i OneDrive for Business, by znaleźć właściwe rzeczy, możesz skorzystać z Delve, by odpowiednie informacje zostały ci dostarczone." Na bardziej osobistym poziomie Delve ułatwi wyszukiwanie ważnych emaili, rozpoznając, kto jest ważnym dla użytkownika nadawcą oraz z kim aktualnie współpracuje. Aplikacja pozwoli nawet przygotować się w ten sposób do spotkań biznesowych.

Delve powinien w ciągu kilku dni znaleźć się w pakiecie aplikacji u wszystkich subskrybentów biznesowej edycji Office 365. To jednak nie koniec eksperymentów z Office Graph. Microsoft planuje jeszcze wydanie serii narzędzi, opartych na wspomnianej technologii w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Krzysztof Sulikowski
8 września 2014, 21:37
2 008
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 września 2014, 21:37
2 008
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.