Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows wkrótce jako usługa w chmurze?

Windows wkrótce jako usługa w chmurze?

Od wielu miesięcy krążyły plotki o nowych planach Microsoftu względem Windowsa. Satya Nadella - jako wielki zwolennik pracy w chmurze - pragnie stworzyć Windows, niemal w całości oparty na technologii chmury. Zamieszczona dziś przez Microsoft oferta pracy zdaje się to oficjalnie potwierdzać.

Oferta dotyczy stanowiska Senior Program Managera i wymaga od kandydata m. in. pracę nad "Windows jako Usługą (ang. Windows as a Service) i przenoszenie narzędzi do chmury." Nie zostało jasno sprecyzowane, która z wersji Windowsa będzie działać w chmurze. Z drugiej strony treść oferty zawiera także aluzję do Windows OneCore - platformy, mającej na celu unifikację wszystkich najważniejszych systemów Microsoftu.

Oferta pracy MS

Microsoft oferuje już produkt, do którego można odnieść powyższy opis. Projekt Mohoro, teraz znany jako Azure RemoteApp, to usługa typu "Desktop as a Service". Pozwala ona użytkownikom na zdalną pracę z aplikacjami firmowymi przy użyciu technologii Azure. Również subskrypcja Office 365 oparta jest na chmurze. My jednak odnosimy wrażenie, że to właśnie Windows OneCore stanie się głównym punktem projektu Microsoftu.

Windows jako Usługa to interesująca idea, tym niemniej już od czasu pierwszych plotek spotyka się z krytyką części użytkowników. Wielu z nich kupuje kopię Windowsa wraz z nowym zestawem komputerowym co kilka-kilkanaście lat, a nawet ściąga z Internetu nielegalne kopie systemu. Z zupełnie innej perspektywy patrzą na to właściciele przedsiębiorstw. Forma subskrybowania Windowsa z miesięcznymi lub rocznymi opłatami wydaje się znacznie wygodniejsza, gdy potrzebny jest raczej system na żądanie, aniżeli pudełkowe kopie, przypisane na stałe do określonych komputerów.

Krzysztof Sulikowski
15 sierpnia 2014, 15:34
2 597
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 sierpnia 2014, 15:34
2 597
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.