Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface przynosi straty, ale Microsoft nie od...

Surface przynosi straty, ale Microsoft nie odpuszcza

Choć linia tabletów Microsoftu nie zaczęła jeszcze generować zysku, firma nie poddaje się i rozszerza ofertę o nowe modele i technologie. W czerwcu czeka nas sporo nowości spod znaku Surface.

Surface Mini to dość nieuchwytne zjawisko. Tablet, o którym głośno zrobiło się ponad rok temu, nie ukazał się (jak wielu przypuszczało) jesienią. Teraz Microsoft zapowiedział konferencję z "Surface" w tytule - ma się ona odbyć 20 maja. Czy Surface Mini zostanie w końcu zaprezentowany? W sieci pojawiły się wycieki, które potwierdzają nie tylko Surface Mini, ale i zapowiadają kolejne niespodzianki. Z pewnością będzie na co czekać. Tymczasem podsumujmy, co wiemy o nadchodzącym tablecie. Surface Mini ma być wyposażony w rysik, przez co urządzenie stanie się przyjazne osobom, piszącym odręcznie. Jak głoszą wycieki, urządzenie "będzie wyróżniało się spośród mini-tabletów poprzez zaoferowanie bardzo dokładnego i wysoko jakościowego wsparcia dla notatek i integracji z OneNote".

Surface

Inne doniesienia mówią, że urządzenie będzie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon, który będzie przeliczał zera i jedynki pod maską. Z kolei za interfejs użytkownika będzie odpowiadał oparty na architekturze ARM system Windows 8 RT. Urządzenie zostanie wyposażone w 8-calowy wyświetlacz ze wsparciem dla Full HD. Co jeszcze wiadomo o planach Microsoftu względem tabletów? Plotki wspominają nazwy i5 i i7. Nie jest jasne, czy chodzi o istniejące już urządzenia, czy Microsoft ma prawdziwego asa w rękawie, zdolnego zmienić linię Surface w prosperujący biznes.

Czy zyski ze sprzedaży Surface'ów przekroczą koszty jego produkcji i promocji? Już za 13 dni przekonamy się, co Microsoft ma do powiedzenia w kwestii tabletów. Prócz tego liczymy, że firma pomyśli też o kwestiach dostępności (poza granicami i w samym USA) i odpowiedniej ceny tabletu.

Krzysztof Sulikowski
7 maja 2014, 21:37
1 404
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 maja 2014, 21:37
1 404
OdsłonyKomentarze

Od miesiąca mam Surface 2. Bardzo dobry tablet. Wbudowana podstawka to mistrzostwo świata. Nie wyobrażam sobie teraz tabletu bez takiej podstawki. Szkoda, że nie ma oficjalnie Surface w Polsce i musiałem kupować na Allegro z zagranicy.
Mizman, 8 maja 2014, 14:04

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.