Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Smartfony z Windows Phone zaleją świat?

Smartfony z Windows Phone zaleją świat?

Zbliżający się finał przejęcia mobilnego oddziału Nokii przez Microsoft rodzi pytanie, czy firma będzie współpracować teraz z zewnętrznymi producentami sprzętu? Dziś stało się jasne - Microsoft zyskał dziewięciu nowych partnerów, wliczając w to LG i Lenovo.

Jako część strategii rozszerzenia wpływów na nowe rynki nowymi partnerami na polu Windows Phone będą Foxconn, Gionee, Lava (Xolo), Lenovo, LG, Longcheer, JSR, Karboon i ZTE. Firmy dołączają tym samym do HTC, Huawei, Nokii i Samsunga. Ten ostatni został doceniony przez Microsoft, zyskując pozycję "siódmą z pierwszej dziesiątki producentów smartfonów na świecie", bazując na analizach IDC. Współpraca z LG może zaskakiwać o tyle, że rok wcześniej LG oświadczyło, że nie ma w planach powrotu do partnerowania Microsoftowi na polu sprzętowym. Również obecnie utrzymuje, że nowych urządzeń z Windows Phone nie zamierza wypuszczać. Gigant z Redmond chęć współpracy wyraził krótko po premierze Windows Phone 7, ale weszła ona w życie dopiero w najnowszej wersji mobilnych okienek.

Windows Phone

Nowi partnerzy to również nowe podzespoły. Microsoft zamierza wykorzystać procesory Qualcomm Snapdragon 200 i 300, by stworzyć smartfony o szerokim zasięgu konsumenckim. Kolejnymi nowościami mają być zastąpienie tradycyjnych, sprzętowych przycisków w smartfonach wirtualnymi (soft keys) oraz wprowadzenie wsparcia dla dual-SIM. Brak "twardych" klawiszy obniży koszty produkcji, natomiast obsługa dwóch kart SIM pozwoli użytkownikowi Windows Phone korzystać z usług różnych operatorów jednocześnie.

Windows Phone 8.1 spodziewany jest w najbliższych miesiącach. Ostatnie wycieki narzędzi deweloperskich sugerują, że system będzie dobrze przygotowany pod nowe technologie. Jednak czy połączenie sił Microsoftu, Nokii i technologii 9-ciu nowych partnerów znajdzie zastosowanie w wersji 8.1, czy też koncern postawi na zupełnie nową edycję systemu? Jedno jest pewne - nowe smartfony Microsoftu zaskoczą wszystkich.

Krzysztof Sulikowski
24 lutego 2014, 12:25
1 764
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 lutego 2014, 12:25
1 764
OdsłonyKomentarze

Czekam na rozwój wydarzeń :)
Ja, 24 lutego 2014, 14:43

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.